Tento rok mal vyzerať úplne inak, ale stal sa rozhodne iným pre celý svet a pre všetkých a hlavne nezabudnuteľným. Ja som mala toľko plánov, blogov, nápadov, … ale úplne mi to nevyšlo ako aj veľa iným, ale to ma nezastaví neurobiť si čas aspoň na pár menších postupov, popri tých všetkých zhonoch čo som mala v živote.

Ale tak aspoň pár blogov tu tento rok ešte bude a každým ďalším sa len budem zlepšovať. A dnes to bude teda jesenno-zimné diy v podobe obľúbenej dekorácie sviečok. Obyčajné sviečky nie sú že vôbec ekologické a aj preto som si ich začala kus odopierať ak keď ich tam milujem! 🥰

A tak pred pár mesiacmi sa po mňa dostala myšlienka sójových sviečok, ktoré horia dokonca dlhšie a sú vhodné aj pre alergikov. Počula som o nich v aj keď som si kus počkala na doskladnenie knótov, ale nevadí. ☺️ A keby naozaj nemáte čas si také vyrobiť tak na Sashe som objavila tiež tu a tu.

Tak šupsom do toho 🙂

Pripravíme si:

Materiál:

Pomôcky:

  • hrniec
  • lyžička
  • nožnice
  • voda
  • nádoba
  • sporák

Začneme tým, že v teplom vodnom kúpeli roztopíme sójový vosk. Teda do väčšieho hrnca nalejeme vodu, zovrieme do varu, plameň , a do hrnca vložíme menšiu nádobu s voskom.

Pri topení vosk pomaly miešame lyžičkou. Ideálna teplota na topenie by mala byť okolo 75°C . Mne úplne stačilo ak som vosk pomaly topila na miernom ohni.

Keď máme vosk roztopený,

pridáme pár kvapiek vonného oleja a poriadne rozmiešame.

Ak robíme postup s dreveným knôtom, tak tento krok nasleduje až po naliatí vosku. Ja som sa rozhodla pre drevený. Bavlnené knôty teda vložíme pred zaliatím do nádobiek.

Pripravenú hmotu nalejeme.

Vosk necháme kúsok ochaldnúť a až potom prídáme zdobenie.

A teraz je tu chvíľa na dozdobenie sviečky podľa chuti. Ja som zvolila aj sušené kvietky, aj takú vianočnejšiu verziu so škoricou, klinčekmi a .

A na záver necháme sviečky úplne stuhnúť a skrátime knôt. A máme hotovo.

Užívajte dni naplno 🙂

Mima