Už dva týždne som sa tu neozvala z článkom aj keď postup mám aj dopredu nafotení, ale nebol čas ani písať články, veď školopovinný pochopia. Premaľovať moju izbu som mala v pláne už od minulého roka, ale keď sa maľovalo tak sa na mňa zabudlo a ja som si povedala že si to teda urobím sama. Kúpila som si všetko potrebné a už len nájsť čas.

Čas sa našiel dva mesiace po a išlo sa na to!

Bol pondelok a pôvodne som chcela, len začať riešiť chystanie maľovania a tak nejak som bola rozhodnutá začať tak som Googlila že ako sa to vlastne robí. Postupne som začala oškrabávať v izbe popraskané časti farby. Keď som ti všade mala hotové bolo treba vyplniť a nechať zaschnúť. Ale to mi trvalo neskutočne veľa času a keď prišiel oco s práce a videl to tak som vedela že niečo je v neporiadku. Vysvetlil mi že najprv musím oškrabať celú stenu čo ide a ak to nejde treba to navlhčiť vodou a tak! Takže problém zistení okolo šiestej večer a čo teraz.

Minula som celý tmel 🙈 takže na druhý deň treba ísť do obchodu. Tak som si aspoň začala škrabať stenu samozrejme nešlo to všade tak kus aj oco pomohol. Keďže v mojej izbe je posteľ v stene prišróbovaná tak nakoniec som aj tu schovala lebo ako ocino povedal bude sa mi to lepšie robiť ako posledné 😂🤦.

Malovací prvý deň útorok

útorok – Tu už to vidím to triezvejšie a už si nemyslím že za týždeň to popri škole dám. Tu už som natierala pentračný náter (úžasná vec) ale po príchode oca z roboty som zistila že to asi nie je ončo pre všetky steny. Jednej to nevadilo, ale druhej hej. Tak jedno sme nechali tak. A zasa som sa musela venovať škole. Neskôr mi oco ešte poradil že keď nastriekaš starý náter pôjde ľahšie dolu.

Je to naozaj rôznorodé, ale odporúčam kúpiť viac hrúbok špachtle 🙂

streda

Dnes maľujem daľšiu stenu a úprimne už to ani nefotím toľko roboty je s tým a aj som celá od farby. Maľovať budem stenu kde je miesto čela postele, tiež časť pri okne, stenu kde je stôl. Dnes sme vymalivali okolo postele.

Ale on zabudol na dôležitý fakt že ja pri tom robím denne veci do školy na výtvarnú prax a tiež aj písomky a iné veci. A to že aj jemu dlho trvá urobiť niektoré veci čo už som mala mať hotovo.

Processed with VSCO with m5 preset

štvrtok, piatok, sobota a dalšie dni 

Od stredy sa mi dni zlievali lebo som robila tri rovnaké veci a to oškrabovať, tmeliť, zabrusovať uschnutý tmel a sádru. Prach mám, v uchu, nose a určite ešte ťýždeň budem vykašliavať prach. Veru začínam sa cítiť ako maliar, ale ako povedal môj oco keby mi to tak dlho trvá tak umriem hladom 😀

Ale on zabudol na dôležitý fakt že ja pri tom robím denne veci do školy na výtvarnú prax a tiež aj písomky a iné veci. A to že aj jemu dlho trvá urobiť niektoré veci čo už som mala mať hotovo.

Dnes maľujem daľšiu stenu a úprimne už to ani nefotím toľko roboty je s tým a aj som celá od farby.

Najhoršie na Tom je že som to musela stihnúť najlepšie do konca mája, popri učení.

Okrem maľovania som aj odstránila poličky medzi skrinkami posunula o 10 cm vložila tam stôl a idú na miesto tých poličiek rámiky a macráme z mojej dielne 🙂

A je hotovo do tejto fázy! Dám Vám sem ešte foto čo odporúčam 🙂

Aspoň malovacia časť. Pokračovanie v druhom článku. Dúfam že najbližšie keď budem niečo prerábať čo sa týka tohto typu bude to až po strednej keď sa odsťahujem od našich, ale poviem Vám na to obdobie netrpezlivo čakám, lebo byť na umeleckej strednej škole je to neskutočne ťažké aj časovo náročné a ja som aj bez toho vyťažená.

Joj, veľmi snívam o živote po strednej, ale teraz spät do prítomnosti.

Chcela by som sa viac venovať opäť tvorbe nových veci pre moje Sashe.sk aby boli už sú aj v predaji tak určite má nezabudni aspoň sledovať. V daľšom článku o prerábke a dozviete sa ako som to teda prerobila. Budú aj postupy na nejaké dekorácie takže v najbližšej dobe sa máte na čo tešiť, len je toho viac aj do školy a tak. Školopovinný pochopia 🙂

A nabudúce sa vidime u nejakeho DIY postupu čo vy na to ? 🌿

Mima 🙂